3 mity o słońcu, które mogą ZNISZCZYĆ twoją cerę !

3 mity o słońcu, które mogą ZNISZCZYĆ twoją cerę !

3 mity o słońcu, które mogą ZNISZCZYĆ twoją cerę !

 

Nareszcie mamy słońce! W tym roku długo musieliśmy czekać na pierwsze rozgrzewające promienie. Czy słońce może jednak szkodzić? Oczywiście! Szczególnie w przypadku, gdy z niewiedzy traktujemy je jako lekarstwo na niektóre problemy skórne.

Jakie FAŁSZYWE kosmetyczne MITY narosły wokół słońca?

MIT 1 - SŁOŃCE LECZY TRĄDZIK - Skąd ten pogląd?

Niektóre osoby z cerą tradzikową zauważają chwilową poprawę cery po opalaniu, ponieważ słońce wysusza warstwę rogową skóry. Odrobina słońca nie jest szkodliwa. Niestety przesuszony opalaniem naskórek, to sygnał dla organizmu żeby produkować jeszcze wiecej sebum, a to prosta droga do zaostrzenia negatywnych objawów. Regularne opalanie pobudza też warstę rogową do silniejszego złuszczania, co popewnym czasie zwiększa prawdopodobieństwo zapchania porów.MIT 2 - SŁOŃCE ROZJAŚNIA PRZEBARWIENIA - Skąd ten pogląd?

Trudno powiedzieć ;-). Być może stąd, że opalona skóra jest przez nas postrzegana bardziej pozytywnie. Niestety ciemniejsze miejsca zawsze opalają sie szybciej i intensywniej niż cała cera. Kiedy opalenizana zblednie przebarwienia będą ciemniejsze i jeszcze bardziej widoczne. W dodatku tak utrwalone okażą się jeszcze trudniejsze do usunięcia.

MIT 3 - SŁOŃCE UKRYWA POPĘKANE NACZYNKA - Skąd ten pogląd?

Na złocistej skórze popękane naczynia włosowate są mniej widoczne niż na jasnej karnacji. Ukrywanie ich słońcem to niestety błedne koło. Słońce ma niszczący wpływ na naczynka. Pomnaża ich ilość i wielkość. Duża ekspozycja słoneczna może nawet doprowadzić do rozległych i wypukłych zmian rumieniowych. Osoby z cerą naczyniową, powinny unikać opalania i stosować wysokie fitry UV. Najlepsze efekty terapeutyczne daje pielęgnacja dobrana do typu cery... A zdrowszym niż słońce kamuflażem będzie lekki podkład, najlepiej z witaminą C i K.