Bez TONIKU ani rusz - cz. 2

Bez TONIKU ani rusz - cz. 2

Bez TONIKU ani rusz - cz. 2

W zeszłym tygodniu mogliście przeczytać o tym ile korzyści daje codzienne używanie toniku. Żeby jednak te korzyści odczuć na sobie, trzeba dobrze dobrać taki produkt.Ale jak znaleźć tonik IDEALNY?


CERA CERZE NIERÓWNA

Zacznij od oceny swojej cery. Fakt, że twoja koleżanka jest zadowolona ze swojego toniku nie oznacza, że będzie tak w twoim przypadku. Jest tak dlatego, ze różnimy sie rodzajami cery. Oceń swoją. Zastanów się na początku nad ilością SEBUM.

Jeśli twoja cera wydziela go sporo - jest TŁUSTA, kiedy błyszczy się tylko strefa "T" (czoło, nos i broda) - MIESZANA, a jeśli masz cały czas napiętą skórę bez widocznego sebum - posiadasz cerę suchą. Następny krok, to ocena wykwitów. Mogą to być np. : trądzik, trądzik różowaty, przebarwienia albo popękane naczynka.

UWAŻAJ NA PUŁAPKI


Oceniłaś swoją cerę?
Już wiesz bardzo dużo! Jesteś na dobrej drodze do udanego zakupu.


Zanim jednak sięgniesz po produkt sprawdź etykietę. NIGDY nie nakładaj na twarz toniku, który w pierwszych kilku składnikach listy ma ALKOHOL (alk./denat.). Ten składnik WYSUSZA cerę i osłabia jej warstwę ochronną. O negatywnym działaniu alkoholu na skórę można by było długo pisać...

Tonik alkoholowy stosowany nawet przy tłustej cerze pogorszy jej stan. Początkowo zmniejszy skrajnie ilosć sebum, a potem doprowadzi do jeszcze większego błyszczenia. Możesz się bardzo zdziwić jak wiele toników ma w składzie alkohol. W związku z tym, że jest dobrym konserwantem producenci kosmetyków potafią dokładać go nawet do toników przeznaczonych dla cery SUCHEJ I WRAŻLIWEJ :-( . 

Dlatego czytaj dokładnie etykiety i nie daj się złapać w pułapkę! :-)

ZNAJDŹ SPRZYMIERZEŃCÓW

A czego jeszcze szukać na etykietach? Składników aktywnych !! :-) Znjadź takie, które bedą wspierać twoją skórę - oto przykładowe z podziałem na cery.

-CERA SUCHA : kwas hialuronowy, kwas laktobionowy, peptydy, aminokwasy (np.arginina)

-CERA TŁUSTA/MIESZANA/TRĄDZIKOWA/Z PRZEBARWIENIAMI POTRĄDZIKOWYMI : kwas migdałowy, kwas salicylowy, kwas szikimowy, kwas azelainowy,wit b3

-CERA NACZYNIOWA/ TRĄDZIK RÓŻOWATY: witamina c, rutyna, kwas azelainowy, kasztanowiec, oczar, ekstrakt z winorośli/liści wisni japońskiej, arnika

WYBIERZ MĄDRZE

A na końcu... Wybierz MĄDRZE i ciesz się PIĘKNĄ cerą! :-) NAJLEPSZE efekty terapeutyczne dają zawsze produkty profesjonalne.

Specjalistyczne kosmetyki dostępne m.in w gabinetach kosmetycznych mają nie tyko przemyślane słady bez niepotrzebnej chemii, ale też wysokie stężenia składników aktywnych, które najlepiej wspierają twoją cerę.


W trosce o wasze zadowolenie w Strefie Stylizacji zapewniliśmy dostęp do kosmetyków firmy ARKANA, które spełniają nawet bardzo WYSZUKANE potrzeby.