Bez TONIKU ani rusz

Bez TONIKU ani rusz

Bez TONIKU ani rusz

W trosce o LEPSZĄ CERĘ jesteśmy w stanie poświęcić SPORO PIENIĘDZY.


Niestety koszty często nie idą w parze z efektami. DLACZEGO?


Dzieje się tak zwłaszcza wtedy kiedy nie dbamy o podstawy, czyli o codzienne dobre nawyki pielęgnacyjne. Jednym z takich "niezbędników" jest TONIK. Przeczytaj o 4 powodach, dla których powinnaś używać go każdego dnia !

CZYSTA CERA

Do przemywania twarzy z zanieczyszczeń i makijażu zwykle używamy żeli, pianek lub mleczek. Jednak takie oczyszczanie nie jest wystarczające.

Możesz się o tym przekonać przecierając dokładnie skórę zwilżonym wacikiem. Na białym płatku zawsze widać drobne pozostałosci kosmetyków np. podkładu. Dokładne oczyszczenie cery nie tylko zwiększy komfort i dotlenienie skóry ale też zminimalizuje ryzyko powstawania krostek i zaskórników. Poza tym dobrze oczyszczona cera lepiej absorbuje składniki kremów i maseczek.

PRAWIDŁOWE PH

Prawidłowe pH skóry twarzy powinno wahać się w okolicach 5,5. Taki odczyn to GWARANCJA ZDROWIA. Lekko kwasowe ph CHRONI przed bakteriami, chorobami, szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, dużą podatnością na zmarszczki, nadmiernym łojotokiem oraz przesuszeniem cery. NIESTETY pH jest bardzo podatne na zmiany.

Dla przykładu stosowanie silnych srodków kosmetycznych, mydeł, twardej i zbyt ciepłej wody, antybiotyków, hormonalnych środków antykoncepcyjnych a nawet przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach może zmienić odczyn skóry o kilka jednostek, a to już prosta droga do znacznego pogorszenia stanu cery.


Żeby uniknąć zbyt zasadowego i mocno kwaśnego ph
WYSTARCZY PRZETRZEĆ TWARZ TONIKIEM.


 

DOSTARCZENIE NIEZBĘDNYCH SKŁADNIKÓW

Toniki, podobnie jak kremy mogą nam dostarczyć wielu cennych składników. Wystarczy dobrać produkt do rodzaju cery. Na rynku kosmetycznym można dzisiaj wybierać. Dostępne są np. toniki z witaminami, peptydami,kwasami czy wyciągami z roślin.


TONIK + KREM
TO PODWÓJNA SIŁA WSPIERAJĄCA TWOJĄ CERĘ!


 

ZWIĘKSZENIE TRWAŁOŚCI PODKŁADU

Bywa, że makijaż nagle nie chce się trzymać, a nic tak nie odbiera uroku twarzy jak spływający i za ciemny podkład. Jeśli nie zmieniłaś kosmetyków kolorowych przyczyną może być brak tonizacji. Na odpowiednio wypielęgnowanej i stonizowanej skórze podkład nie powinien się ważyć i ciemnieć.

Czujesz się zachęcona do tonizacji ?
Mam nadzieję, że tak !
;-)

Jednak dobre chęci to tylko połowa sukcesu. Niezbędne jest także odpowiednie dobranie toniku do swoich potrzeb. Podpowiemy jak to zrobić w drugiej części tego artykułu, która pojawi się na stronie już w przyszłym tygodniu !